Všichni známe ten pocit, když se v pátek po práci dopotácíme domů a nejlepší by bylo, kdyby nás všichni nechali na pokoji. Nutkání nabalit auto, děti a někam vyrážet, když jste zrovna prokličkovali Prahou domů, asi není velké. Farma Bezpravovice za tu trošku přemáhání jednoznačně stojí.

Podzim je pro mě nejoblíbenější částí roku. Většina majitelů obytných vozů to tak ale nemá. V říjnu absolvují poslední kratší výpravy a už se chystají na zazimování. Všichni to známe: vypustit všechnu vodu z nádrží, dostat maximum z rozvodů, vyklidit potraviny, vypucovat lednici…

Voda nás asi všechny trápí nejvíc, když začnou hrozit mrazy. Nicméně před víkendem, byť je mrazivý jsem si už našel vlastní rytmus, jak auto předchystat a v pátek do něj skoro jen nastoupit. Když se dnes rozhodneme vyjet, stačí… 😉 O tom ve vlastním článku “Příprava začíná návratem”, článek o farmě se nesmí zaplevelit.

Ekofarma Bezpravovice

Farmu, rozkládající se na rozlehlých pozemcích kolem 100 Ha, najdete na území obcí Pušperk a Bezpravovice. Pro rychlou orientaci přibližně 50 km jižně od Plzně. Z Prahy cca 130 km, až za Plzeň po dálnici, dál směrem na Klatovy.

Každý si vybere, na farmě v Bezpravovicích, ve dvoře pod Pušperkem, nebo kempování na samotě rozlehlých pastvin.

Bezpravovice – kempování přímo u domu farmářovi rodiny a příbytků všech možných zvířecích obyvatel. Na dvoře je možné stanovat, parkovat karavany i největší obytná auta. K dispozici je vám také ohniště s dostatkem dřeva a roštem pro grilování, dětské hřiště. Jste v bezprostřední blízkosti stád ovcí Suffolk, koníků, slepic a přátelské border kolie jménem “Lucky”.

Pušperk – starý dvůr pod zříceninou Pušperku, hradu opředeného legendami. Ve dvoře je možné stanovat, parkovat obytňák i karavan. Opět se ocitnete v bezprostřední blízkosti zvířat, včetně oslíka a prasat Květy a Růži. Vaše děti si farmu jistě zamilují a na výlet do okolí je dostanete jen těžko.

Na pastvinách – pokud toužíte po samotě a unikátních výhledech, s farmářem se dá dohodnout leccos. Například zaparkovat na pastvině pod lesem.

Na výlet nemusíte daleko. Pro pěší je vhodné arboretum Americká zahrada, Černínský zámek, Kvapilova jezírka, nebo rozhledna Bolfánek.

Určitě se budeme pravidelně vracet. A to ne jen kvůli dětem, které odjezd téměř oplakaly. Ale také díky možnosti zakoupit produkty farmy.

Rezervovat pobyt si můžete na bezKempu. Odpověď o potvrzení rezervace získáte obratem.