Pokud jste nestihli letošní Caravaning Brno, nesmutněte. Nově Vám budu pravidelně servírovat řadu recenzí obytných vozů a karavanů. Zatím od značky Adria. S rodinou téměř tři roky využíváme Coral XL od Adrie, který nenecháme zahálet v žádném ročním období. Značka mi přirostla k srdci pro spoji užitnou hodnotu vozů, ale i pro jejich spolehlivost. Musím to rychle zaklepat… Jak probíhal výběr se můžete dočíst zde. Nebylo to vůbec jednoduché. Můžu naštěstí říct, že jsme vybrali dobře.

Matrix Axess 650 SL

Už v létě vznikala recenze na jeden z nejpopulárnějších polointegrálů. Tento typ vozu naleznete u většiny českých a slovenských půjčoven. Proč tomu tak podle mě je?

  • Vozidlo lze využívat s řidičským oprávněním skupiny B a přitom nabízí ve své třídě polo-integrálů do 3.5 tuny solidní doložnost.
  • Matrix Axess je velmi univerzální. Skýtá až 5 míst pro přepravu a také se v něm 5 osob vyspí. Záleží samozřejmě na zvoleném půdorysu! Těch aktuálně v nabídce devět!!!
  • Příznivá cena! Nový vůz s bohatou výbavou lze i na konci roku 2022 pořídit kolem 2 milionů CZK i s DPH
  • Dealer Adrie pro Česko (dnes už i Slovensko) nabízí solidní síť servisů. Aktuálně v jsou to na území ČR města Brandýs nad Labem, Příbram a Olomouc.

Obytné vozy nebudou nikdy bezporuchové! Obytky i karavany mají velké množství funkčních prvků, které se prostě občas pokazí. Je výhodné, mít specializovaný servis co nejblíž. Nebo budete jezdit 500 kilometrů tam a 500 zase zpátky? Jen proto, že tam byl vůz o pár tisíc levnější? Pro mě má čas tu nejvyšší hodnotu, moje odpověď je: “V žádném případě!”

Nebudu tady opakovat fakta, které zazní ve videu. Taky je!

Twin Sport 640 SGX

Předchozí Matrix Axess je jednoznačně bestseller. Twin Sport je proti tomu vestavba, o které hodně lidí sní. Často se snaží podobný vůz vytvořit svépomocí a s inspirací u Twinu staví svůj dům na kolech. Twin je kompaktní dodávka napěchovaná od podlahy po střechu vším, co na cestách potřebujete. A u středy to nekončí. Na ní je umístěno stanové lůžko. A proč o něm hodně lidí sní?

  • Kompaktní aerodinamická dodávka, která má skvělé jízdní vlastnosti a stejné vybavení, jako polointegrály. Jen toho místa je v ní trošku méně.
  • Exteriér vypadá prostě skvěle! Určitě vás nikdo neoznačí za pošťáka, nebo kurýra.
  • Mega prostor pro přepravu sportovního vybavení.
  • V případě potřeby silný a dobře manévrovatelný tahoun přívěsu s motorkami, koňmi, lodí nebo dokonce karavanu.
  • Spaní až pro 4 osoby. O to, kdo bude moci ve stanu na střeše spát, se ve finále budete v létě ještě hádat (v zimě to bude asi naopak).

Jen ta cena. Vrcholná varianta Sport 640 SGX bude s DPH okolo 2.5 milionu CZK. Ale kdo se spokojí s Twin Supreme 640 SGX, může ho mít už kolem 2.2 milionu CZK.

Chcete o Twin Sport 640 SGW vědět daleko víc? Tak klikni na video.